B43252B277M
Produkt oversigt
Varenummer: B43252B277M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP
Dataark: B43252B277M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43252B277M
Varenummer B43252B277M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26798 pcs Datablad B43252B277M.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43252 Ripple Current @ Low Frequency 1.17A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43252B 277M
B43252B0277M000
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 270µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 270µF Applikationer General Purpose