B43252B477M
Produkt oversigt
Varenummer: B43252B477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP
Dataark: B43252B477M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43252B477M
Varenummer B43252B477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15656 pcs Datablad B43252B477M.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43252 Ripple Current @ Low Frequency 1.74A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43252B 477M
B43252B0477M000
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose