B43252C5686M
Produkt oversigt
Varenummer: B43252C5686M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Dataark: B43252C5686M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43252C5686M
Varenummer B43252C5686M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 51447 pcs Datablad B43252C5686M.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43252 Ripple Current @ Low Frequency 490mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 759.5mA @ 20kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne B43252C5686M000
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF