B43305F2158M
Produkt oversigt
Varenummer: B43305F2158M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43305F2158M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43305F2158M
Varenummer B43305F2158M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11188 pcs Datablad B43305F2158M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43305 Ripple Current @ Low Frequency 3.13A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43305F2158M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 120 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 85 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1500µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43305F2158M80
B43305F2158M80
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
På lager: 9069 pcs
Hent: B43305F2158M80.pdf
RFQ
B43305F2128M80
B43305F2128M80
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP
På lager: 13437 pcs
Hent: B43305F2128M80.pdf
RFQ
B43305F2158M62
B43305F2158M62
Hent: B43305F2158M62.pdf
B43305F2158M82
B43305F2158M82