B43501A397M80
Produkt oversigt
Varenummer: B43501A397M80
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP
Dataark: B43501A397M80.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43501A397M80
Varenummer B43501A397M80 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15860 pcs Datablad B43501A397M80.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 2.22A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43501A 397M 80
B43501A0397M080
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 410 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 340 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF