B43501A477M82
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43501A477M82
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP
Dataark: B43501A477M82.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43501A477M82
Varenummer B43501A477M82 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9040 pcs Datablad B43501A477M82.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 2.58A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43501A 477M 82
B43501A0477M082
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 340 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 280 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 470µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 470µF