B43501A5397M
EPCOS (TDK)EPCOS (TDK)
EPCOS (TDK)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43501A5397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
Dataark: B43501A5397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43501A5397M
Varenummer B43501A5397M Fabrikant EPCOS (TDK)
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13225 pcs Datablad B43501A5397M.pdf
Tolerance 390µF Overflade Mount Land Størrelse 0.394" (10.00mm)
Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm) Serie B43501
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - Snap-In
Pitch - Connector 450V Pakke / tilfælde -
Andre navne B43501A5397M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal kondensatorer 2.3A @ 100Hz Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer B43501A5397M
Levetid @ Temp. 340 mOhm @ 100Hz Impedans 410 mOhm
Højde - Siddende (Max) 2.244" (57.00mm) Udvidet beskrivelse 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
Applikationer 10000 Hrs @ 85°C
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43501A5397M62
B43501A5397M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
På lager: 13277 pcs
Hent: B43501A5397M62.pdf
RFQ
B43501A5397M87
B43501A5397M87
producenter: EPCOS
På lager: 14191 pcs
Hent: B43501A5397M87.pdf
RFQ
B43501A5397M67
B43501A5397M67
Hent: B43501A5397M67.pdf
B43501A5337M87
B43501A5337M87
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Hent: B43501A5337M87.pdf
B43501A5397M60
B43501A5397M60
Hent: B43501A5397M60.pdf
B43501A5397M82
B43501A5397M82