B43501A9687M67
Produkt oversigt
Varenummer: B43501A9687M67
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Dataark: B43501A9687M67.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43501A9687M67
Varenummer B43501A9687M67 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9941 pcs Datablad B43501A9687M67.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 3.33A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43501A9687M 67
B43501A9687M067
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 160 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.244" (57.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 100 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 680µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 680µF