B43501C9397M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43501C9397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
Dataark: B43501C9397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43501C9397M
Varenummer B43501C9397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12090 pcs Datablad B43501C9397M.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 2.15A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43501C9397M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 280 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 170 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43501C9397M62
B43501C9397M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
På lager: 14092 pcs
Hent: B43501C9397M62.pdf
RFQ
B43501C9337M80
B43501C9337M80
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
På lager: 12134 pcs
Hent: B43501C9337M80.pdf
RFQ
B43501C9397M80
B43501C9397M80
Hent: B43501C9397M80.pdf
B43501C9337M82
B43501C9337M82
Hent: B43501C9337M82.pdf
B43501C9397M67
B43501C9397M67
Hent: B43501C9397M67.pdf
B43501C9337M60
B43501C9337M60
Hent: B43501C9337M60.pdf
B43501C9337M87
B43501C9337M87
Hent: B43501C9337M87.pdf
B43501C9397M87
B43501C9397M87
Hent: B43501C9397M87.pdf
B43501C9397M60
B43501C9397M60
Hent: B43501C9397M60.pdf
B43501C9397M82
B43501C9397M82
Hent: B43501C9397M82.pdf
B43501C9337M62
B43501C9337M62