B43501F2477M
Produkt oversigt
Varenummer: B43501F2477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43501F2477M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43501F2477M
Varenummer B43501F2477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41518 pcs Datablad B43501F2477M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43501 Ripple Current @ Low Frequency 1.85A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43501F2477M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 280 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 210 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 470µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 470µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43501F2477M62
B43501F2477M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
På lager: 38120 pcs
Hent: B43501F2477M62.pdf
RFQ
B43501F2337M87
B43501F2337M87
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
På lager: 35035 pcs
Hent: B43501F2337M87.pdf
RFQ
B43501F2477M82
B43501F2477M82
Hent: B43501F2477M82.pdf
B43501F2477M67
B43501F2477M67
Hent: B43501F2477M67.pdf
B43501F2477M87
B43501F2477M87
Hent: B43501F2477M87.pdf
B43501F2477M80
B43501F2477M80
Hent: B43501F2477M80.pdf
B43501F2337M82
B43501F2337M82
Hent: B43501F2337M82.pdf
B43501F2337M67
B43501F2337M67
Hent: B43501F2337M67.pdf
B43501F2477M60
B43501F2477M60