B43504B277M
Produkt oversigt
Varenummer: B43504B277M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
Dataark: B43504B277M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43504B277M
Varenummer B43504B277M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21136 pcs Datablad B43504B277M.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43504 Ripple Current @ Low Frequency 1.35A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43504B277M000 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 590 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.244" (57.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 500 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 270µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 270µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43504B2687M60
B43504B2687M60
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
På lager: 22732 pcs
Hent: B43504B2687M60.pdf
RFQ
B43504B2687M62
B43504B2687M62
producenter: EPCOS
På lager: 23140 pcs
Hent: B43504B2687M62.pdf
RFQ
B43504B277M60
B43504B277M60
Beskrivelse: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP