B43504F2228M2
Produkt oversigt
Varenummer: B43504F2228M2
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43504F2228M2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43504F2228M2
Varenummer B43504F2228M2 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9953 pcs Datablad B43504F2228M2.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43504 Ripple Current @ Low Frequency 4.43A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43504F2228M 2
B43504F2228M0002
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 80 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 65 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 2200µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 2200µF