B43508A2188M
Produkt oversigt
Varenummer: B43508A2188M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43508A2188M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43508A2188M
Varenummer B43508A2188M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13681 pcs Datablad B43508A2188M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43508 Ripple Current @ Low Frequency 3.02A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43508A2188M000 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 90 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 65 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 1800µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43508A2158M87
B43508A2158M87
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
På lager: 13446 pcs
Hent: B43508A2158M87.pdf
RFQ
B43508A2188M80
B43508A2188M80
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
På lager: 14688 pcs
Hent: B43508A2188M80.pdf
RFQ
B43508A2188M007
B43508A2188M007
Hent: B43508A2188M007.pdf
B43508A2158M62
B43508A2158M62
Hent: B43508A2158M62.pdf
B43508A2188M62
B43508A2188M62
Hent: B43508A2188M62.pdf
B43508A2188M67
B43508A2188M67
Hent: B43508A2188M67.pdf
B43508A2158M67
B43508A2158M67
Hent: B43508A2158M67.pdf
B43508A2188M2
B43508A2188M2