B43508A5477M080
Produkt oversigt
Varenummer: B43508A5477M080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Dataark: B43508A5477M080.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43508A5477M080
Varenummer B43508A5477M080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10144 pcs Datablad B43508A5477M080.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43508 Ripple Current @ Low Frequency 2A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43508A5477M 80
B43508A5477M80
B43508A5477M80-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 370 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.252" (57.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 260 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 470µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF