B43508B2158M2
Produkt oversigt
Varenummer: B43508B2158M2
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43508B2158M2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43508B2158M2
Varenummer B43508B2158M2 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12073 pcs Datablad B43508B2158M2.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43508 Ripple Current @ Low Frequency 2.25A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43508B2158M 2 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 110 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 75 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1500µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 1500µF