B43508B2188M7
Produkt oversigt
Varenummer: B43508B2188M7
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43508B2188M7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43508B2188M7
Varenummer B43508B2188M7 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10990 pcs Datablad B43508B2188M7.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43508 Ripple Current @ Low Frequency 2.54A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43508B2188M 7 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 90 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 65 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 1800µF