B43508E2227M2
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43508E2227M2
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43508E2227M2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
640 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43508E2227M2
Varenummer B43508E2227M2 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 42682 pcs Datablad B43508E2227M2.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie B43508 Ripple Current @ Low Frequency 910mA @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43508E2227M 2 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 710 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 530 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 220µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF