B43515B0477M
Produkt oversigt
Varenummer: B43515B0477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP
Dataark: B43515B0477M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
132 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43515B0477M
Varenummer B43515B0477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9109 pcs Datablad B43515B0477M.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Serie B43515 Ripple Current @ Low Frequency 2.23A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Andre navne B43515B0477M000 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.886" (22.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 400 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 330 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 470µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 330 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF