B43516C9687M080
Produkt oversigt
Varenummer: B43516C9687M080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP-IN
Dataark: B43516C9687M080.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
112 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43516C9687M080
Varenummer B43516C9687M080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 8475 pcs Datablad B43516C9687M080.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Serie B43516 Ripple Current @ Low Frequency 2.88A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 4 Lead Andre navne B43516C9687M 80
B43516C9687M80
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.886" (22.50mm)
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 680µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF