B43521C0108M000
Produkt oversigt
Varenummer: B43521C0108M000
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 420V RADIAL
Dataark: B43521C0108M000.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
132 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43521C0108M000
Varenummer B43521C0108M000 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 420V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4385 pcs Datablad B43521C0108M000.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Serie B43521 Ripple Current @ Low Frequency 5.3A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - 5 Lead
Andre navne B43521C 108M
B43521C108M
B43521C108M-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 160 mOhms
Højde - Siddende (Max) 3.307" (84.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 160 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1000µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - 5 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C kapacitans 1000µF