B43540B2128M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43540B2128M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540B2128M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540B2128M
Varenummer B43540B2128M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13991 pcs Datablad B43540B2128M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 4.05A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540B2128M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 100 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 75 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1200µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 1200µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540B2128M80
B43540B2128M80
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
På lager: 15312 pcs
Hent: B43540B2128M80.pdf
RFQ
B43540B2128M7
B43540B2128M7
producenter: EPCOS
På lager: 17430 pcs
Hent: B43540B2128M7.pdf
RFQ
B43540B2128M62
B43540B2128M62
Hent: B43540B2128M62.pdf
B43540B2128M67
B43540B2128M67
Hent: B43540B2128M67.pdf
B43540B2108M60
B43540B2108M60
Beskrivelse: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Hent: B43540B2108M60.pdf
B43540B2108M67
B43540B2108M67
Hent: B43540B2108M67.pdf
B43540B2128M2
B43540B2128M2
Hent: B43540B2128M2.pdf
B43540B2108M87
B43540B2108M87
Hent: B43540B2108M87.pdf
B43540B2128M60
B43540B2128M60