B43540B2477M
Produkt oversigt
Varenummer: B43540B2477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540B2477M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540B2477M
Varenummer B43540B2477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33690 pcs Datablad B43540B2477M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.06A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540B2477M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 230 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 180 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 470µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 470µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540B2397M67
B43540B2397M67
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
På lager: 37668 pcs
Hent: B43540B2397M67.pdf
RFQ
B43540B2477M2
B43540B2477M2
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
På lager: 37981 pcs
Hent: B43540B2477M2.pdf
RFQ
B43540B2397M7
B43540B2397M7
Hent: B43540B2397M7.pdf
B43540B2477M7
B43540B2477M7
Hent: B43540B2477M7.pdf
B43540B2477M62
B43540B2477M62
Hent: B43540B2477M62.pdf
B43540B2397M80
B43540B2397M80
Hent: B43540B2397M80.pdf
B43540B2477M67
B43540B2477M67
Hent: B43540B2477M67.pdf
B43540B2397M82
B43540B2397M82
Hent: B43540B2397M82.pdf
B43540B2477M60
B43540B2477M60
Hent: B43540B2477M60.pdf
B43540B2397M62
B43540B2397M62
Hent: B43540B2397M62.pdf
B43540B2397M87
B43540B2397M87
Hent: B43540B2397M87.pdf
B43540B2477M80
B43540B2477M80