B43540B2687M
Produkt oversigt
Varenummer: B43540B2687M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540B2687M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540B2687M
Varenummer B43540B2687M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28581 pcs Datablad B43540B2687M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.6A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540B2687M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 160 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 680µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 680µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540B2687M2
B43540B2687M2
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
På lager: 29978 pcs
Hent: B43540B2687M2.pdf
RFQ
B43540B2687M60
B43540B2687M60
producenter: EPCOS
På lager: 32364 pcs
Hent: B43540B2687M60.pdf
RFQ
B43540B2687M80
B43540B2687M80
Hent: B43540B2687M80.pdf
B43540B2687M62
B43540B2687M62
Hent: B43540B2687M62.pdf
B43540B2687M7
B43540B2687M7