B43540B2827M
Produkt oversigt
Varenummer: B43540B2827M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540B2827M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540B2827M
Varenummer B43540B2827M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27891 pcs Datablad B43540B2827M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.97A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540B2827M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 130 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 100 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 820µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 820µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540B2827M2
B43540B2827M2
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
På lager: 25497 pcs
Hent: B43540B2827M2.pdf
RFQ
B43540B2827M7
B43540B2827M7
producenter: EPCOS
På lager: 28821 pcs
Hent: B43540B2827M7.pdf
RFQ
B43540B2827M62
B43540B2827M62
Hent: B43540B2827M62.pdf
B43540B2687M67
B43540B2687M67
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Hent: B43540B2687M67.pdf
B43540B2827M80
B43540B2827M80
Hent: B43540B2827M80.pdf
B43540B2687M62
B43540B2687M62
Hent: B43540B2687M62.pdf
B43540B2687M82
B43540B2687M82
Hent: B43540B2687M82.pdf
B43540B2827M60
B43540B2827M60
Hent: B43540B2827M60.pdf
B43540B2687M7
B43540B2687M7
Hent: B43540B2687M7.pdf
B43540B2827M67
B43540B2827M67
Hent: B43540B2827M67.pdf
B43540B2687M87
B43540B2687M87