B43540C2108M60
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C2108M60
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43540C2108M60.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540C2108M60
Varenummer B43540C2108M60 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20198 pcs Datablad B43540C2108M60.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 3.7A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540C2108M 60
B43540C2108M060
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 110 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 90 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1000µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 1000µF