B43540C5157M7
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C5157M7
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Dataark: B43540C5157M7.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540C5157M7
Varenummer B43540C5157M7 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18915 pcs Datablad B43540C5157M7.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.36A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540C5157M 7
B43540C5157M007
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 920 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 650 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 150µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 650 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 150µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43540C5157M87
B43540C5157M87
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
På lager: 20422 pcs
Hent: B43540C5157M87.pdf
RFQ
B43540C5157M62
B43540C5157M62
producenter: EPCOS
På lager: 22440 pcs
Hent: B43540C5157M62.pdf
RFQ
B43540C5157M
B43540C5157M