B43540C9227M87
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C9227M87
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Dataark: B43540C9227M87.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540C9227M87
Varenummer B43540C9227M87 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18596 pcs Datablad B43540C9227M87.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.97A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540C9227M 87
B43540C9227M087
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 330 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.268" (32.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 280 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 220µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 220µF