B43540C9337M2
Produkt oversigt
Varenummer: B43540C9337M2
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Dataark: B43540C9337M2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43540C9337M2
Varenummer B43540C9337M2 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24798 pcs Datablad B43540C9337M2.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.33A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43540C9337M 2
B43540C9337M002
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 230 mOhms
Højde - Siddende (Max) 2.244" (57.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 190 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF