B43540F2397M87
Produkt oversigt
Varenummer: B43540F2397M87
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43540F2397M87.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540F2397M87
Varenummer B43540F2397M87 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26845 pcs Datablad B43540F2397M87.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 1.99A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43540F2397M 87
B43540F2397M087
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 210 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.071" (27.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 180 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF