B43540F2567M2
Produkt oversigt
Varenummer: B43540F2567M2
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43540F2567M2.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43540F2567M2
Varenummer B43540F2567M2 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26404 pcs Datablad B43540F2567M2.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43540 Ripple Current @ Low Frequency 2.5A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Andre navne B43540F2567M 2
B43540F2567M002
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 150 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 560µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 560µF