B43541B8476M080
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43541B8476M080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 600V SNAP
Dataark: B43541B8476M080.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
460 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43541B8476M080
Varenummer B43541B8476M080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 600V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28731 pcs Datablad B43541B8476M080.pdf
Spændingsvurdering 600V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43541 Ripple Current @ Low Frequency 600mA @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.2A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 3 Lead Andre navne B43541B8476M 80
B43541B8476M80
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 3.84 Ohms Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.47 Ohm @ 100Hz Detaljeret beskrivelse 47µF 600V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.47 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose