B43544B6277M080
EPCOSEPCOS
B43544B6277M080 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43544B6277M080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP
Dataark: B43544B6277M080.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43544B6277M080
Varenummer B43544B6277M080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14514 pcs Datablad B43544B6277M080.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43544 Ripple Current @ Low Frequency 1.71A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tray Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43544B6277M 80
B43544B6277M80
B43544B6277M80-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 460 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.661" (42.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 310 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 270µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 310 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 270µF