B43544B9227M080
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43544B9227M080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM SNAP
Dataark: B43544B9227M080.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43544B9227M080
Varenummer B43544B9227M080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26742 pcs Datablad B43544B9227M080.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43544 Ripple Current @ Low Frequency 1.36A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage - Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43544B9227M 80
B43544B9227M80
B43544B9227M80-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 380 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.268" (32.20mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 270 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 220µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF