B43584A2398M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43584A2398M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 250V SCREW
Dataark: B43584A2398M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
72 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43584A2398M
Varenummer B43584A2398M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 250V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2519 pcs Datablad B43584A2398M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Serie B43584 Ripple Current @ Low Frequency 9.7A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Andre navne B43584A2398M000 Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.874" (22.20mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 38 mOhms
Højde - Siddende (Max) 4.201" (106.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 32 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 3900µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C kapacitans 3900µF