B43601A2158M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43601A2158M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43601A2158M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601A2158M
Varenummer B43601A2158M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18653 pcs Datablad B43601A2158M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 3.81A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601A2158M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 90 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 65 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1500µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 1500µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43601A2158M67
B43601A2158M67
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
På lager: 18816 pcs
Hent: B43601A2158M67.pdf
RFQ
B43601A2158M62
B43601A2158M62
producenter: EPCOS
På lager: 18380 pcs
Hent: B43601A2158M62.pdf
RFQ
B43601A2128M82
B43601A2128M82
Beskrivelse: CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
Hent: B43601A2128M82.pdf
B43601A2158M87
B43601A2158M87
Hent: B43601A2158M87.pdf
B43601A2128M60
B43601A2128M60
Hent: B43601A2128M60.pdf
B43601A2158M80
B43601A2158M80
Hent: B43601A2158M80.pdf
B43601A2158M82
B43601A2158M82