B43601B2188M
Produkt oversigt
Varenummer: B43601B2188M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Dataark: B43601B2188M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601B2188M
Varenummer B43601B2188M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11972 pcs Datablad B43601B2188M.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 3.7A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601B2188M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 75 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 55 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 1800µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43601B2158M80
B43601B2158M80
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
På lager: 11083 pcs
Hent: B43601B2158M80.pdf
RFQ
B43601B2158M67
B43601B2158M67
producenter: EPCOS
På lager: 12932 pcs
Hent: B43601B2158M67.pdf
RFQ
B43601B2188M62
B43601B2188M62
Beskrivelse: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Hent: B43601B2188M62.pdf
B43601B2158M87
B43601B2158M87
Hent: B43601B2158M87.pdf
B43601B2158M62
B43601B2158M62
Hent: B43601B2158M62.pdf
B43601B2188M82
B43601B2188M82
Hent: B43601B2188M82.pdf
B43601B2188M67
B43601B2188M67
Hent: B43601B2188M67.pdf
B43601B2158M82
B43601B2158M82
Hent: B43601B2158M82.pdf
B43601B2158M60
B43601B2158M60
Hent: B43601B2158M60.pdf
B43601B2188M60
B43601B2188M60
Hent: B43601B2188M60.pdf
B43601B2188M80
B43601B2188M80
Hent: B43601B2188M80.pdf
B43601B2188M87
B43601B2188M87