B43601C9397M
Produkt oversigt
Varenummer: B43601C9397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
Dataark: B43601C9397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601C9397M
Varenummer B43601C9397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15319 pcs Datablad B43601C9397M.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 1.96A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601C9397M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 380 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 280 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43601C9337M67
B43601C9337M67
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
På lager: 13961 pcs
Hent: B43601C9337M67.pdf
RFQ
B43601C9397M62
B43601C9397M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
På lager: 14234 pcs
Hent: B43601C9397M62.pdf
RFQ
B43601C9397M60
B43601C9397M60
Hent: B43601C9397M60.pdf
B43601C9337M62
B43601C9337M62
Hent: B43601C9337M62.pdf
B43601C9397M67
B43601C9397M67
Hent: B43601C9397M67.pdf
B43601C9337M87
B43601C9337M87
Hent: B43601C9337M87.pdf
B43601C9397M80
B43601C9397M80
Hent: B43601C9397M80.pdf
B43601C9397M82
B43601C9397M82