B43601F2337M
Produkt oversigt
Varenummer: B43601F2337M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43601F2337M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601F2337M
Varenummer B43601F2337M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43914 pcs Datablad B43601F2337M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 1.55A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601F2337M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 370 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 270 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 330µF