B43601F2397M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43601F2397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43601F2397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601F2397M
Varenummer B43601F2397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 37185 pcs Datablad B43601F2397M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 1.75A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601F2397M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 320 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 230 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 390µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B43601F2397M67
B43601F2397M67
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
På lager: 43449 pcs
Hent: B43601F2397M67.pdf
RFQ
B43601F2397M87
B43601F2397M87
producenter: EPCOS