B43601F2567M
Produkt oversigt
Varenummer: B43601F2567M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43601F2567M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601F2567M
Varenummer B43601F2567M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32566 pcs Datablad B43601F2567M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 2.18A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601F2567M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 220 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 160 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 560µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 560µF
Relaterede produkter
B43601F2477M67
B43601F2477M67
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP
På lager: 31706 pcs
Hent: B43601F2477M67.pdf
RFQ
B43601F2567M87
B43601F2567M87
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
På lager: 27386 pcs
Hent: B43601F2567M87.pdf
RFQ
B43601F2567M60
B43601F2567M60
Hent: B43601F2567M60.pdf
B43601F2567M62
B43601F2567M62
Hent: B43601F2567M62.pdf
B43601F2567M80
B43601F2567M80
Hent: B43601F2567M80.pdf
B43601F2477M87
B43601F2477M87
Hent: B43601F2477M87.pdf
B43601F2477M60
B43601F2477M60
Hent: B43601F2477M60.pdf
B43601F2567M82
B43601F2567M82