B43601F2827M
Produkt oversigt
Varenummer: B43601F2827M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43601F2827M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43601F2827M
Varenummer B43601F2827M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20529 pcs Datablad B43601F2827M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43601 Ripple Current @ Low Frequency 2.61A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43601F2827M0 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 150 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 110 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 820µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C kapacitans 820µF
Relaterede produkter
B43601F2827M87
B43601F2827M87
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
På lager: 18083 pcs
Hent: B43601F2827M87.pdf
RFQ
B43601F2687M62
B43601F2687M62
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
På lager: 25644 pcs
Hent: B43601F2687M62.pdf
RFQ
B43601F2827M80
B43601F2827M80
Hent: B43601F2827M80.pdf
B43601F2687M87
B43601F2687M87
Hent: B43601F2687M87.pdf
B43601F2827M67
B43601F2827M67
Hent: B43601F2827M67.pdf
B43601F2687M82
B43601F2687M82
Hent: B43601F2687M82.pdf
B43601F2827M62
B43601F2827M62