B43640F5477M007
Produkt oversigt
Varenummer: B43640F5477M007
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP-IN
Dataark: B43640F5477M007.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43640F5477M007
Varenummer B43640F5477M007 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 14783 pcs Datablad B43640F5477M007.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43640 Ripple Current @ Low Frequency 1.78A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B43640F5477M 7
B43640F5477M7
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 240 mOhm @ 100Hz Detaljeret beskrivelse 470µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose