B43821F2155M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43821F2155M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1.5UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43821F2155M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43821F2155M
Varenummer B43821F2155M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1.5UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1242217 pcs Datablad B43821F2155M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie B43821 Ripple Current @ Low Frequency 30mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43821F2155M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 124 Ohm @ 120Hz Detaljeret beskrivelse 1.5µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 124 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 1.5µF Applikationer General Purpose