B43858C1337M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43858C1337M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
Dataark: B43858C1337M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43858C1337M
Varenummer B43858C1337M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5759 pcs Datablad B43858C1337M.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie B43858 Ripple Current @ High Frequency 1.8A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43858C1337M000 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose