B43866C1107M
EPCOS (TDK)EPCOS (TDK)
EPCOS (TDK)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43866C1107M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Dataark: B43866C1107M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43866C1107M
Varenummer B43866C1107M Fabrikant EPCOS (TDK)
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 184584 pcs Datablad B43866C1107M.pdf
Tolerance 100µF Overflade Mount Land Størrelse 0.295" (7.50mm)
Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm) Serie B43866
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 160V Pakke / tilfælde -
Andre navne B43866C1107M000 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal kondensatorer 500mA @ 100kHz Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer B43866C1107M
Levetid @ Temp. - Impedans -
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) Udvidet beskrivelse 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Applikationer 5000 Hrs @ 125°C