B43888C2157M
Produkt oversigt
Varenummer: B43888C2157M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43888C2157M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43888C2157M
Varenummer B43888C2157M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 46447 pcs Datablad B43888C2157M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B43888 Ripple Current @ High Frequency 2A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43888C2157M000 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. - Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose