B43890A4686M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43890A4686M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL
Dataark: B43890A4686M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1200 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43890A4686M
Varenummer B43890A4686M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38902 pcs Datablad B43890A4686M.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B43890 Ripple Current @ High Frequency 1.379A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B43890A4686M000 Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.319" (33.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose