| Varenummer | B59960C0160A070 | Fabrikant | EPCOS |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | THERMISTOR PTC 5.6 OHM 25% DISC | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 56106 pcs | Datablad | B59960C0160A070.pdf |
| Leverandør Device Package | - | Serie | - |
| Modstandstolerance | ±25% | Modstand @ 25 ° C | 5.6 Ohms |
| Emballage | Bulk | Pakke / tilfælde | Disc, 11.5mm Dia x 3.5mm W |
| Andre navne | 495-76401 B59960C 160A 70 B59960C0160A070-ND B59960C160A70 |
Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstype | Through Hole | Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | Detaljeret beskrivelse | PTC Thermistor 5.6 Ohms Disc, 11.5mm Dia x 3.5mm W |