B59975C0160A070
EPCOSEPCOS
B59975C0160A070 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B59975C0160A070
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse PTC RESET FUSE 20V 550MA RADIAL
Dataark: 1.B59975C0160A070.pdf2.B59975C0160A070.pdf
  • Besked
Specifikationer for B59975C0160A070
Varenummer B59975C0160A070 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse PTC RESET FUSE 20V 550MA RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63130 pcs Datablad 1.B59975C0160A070.pdf2.B59975C0160A070.pdf
Spænding - Maks 20V Type Ceramic
Tykkelse (Max) - Størrelse / Dimension 0.354" Dia x 0.138" T (9.00mm x 3.50mm)
Serie - Modstand - 25 ° C (Typ) 1.8 Ohms
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Disc Andre navne 495-76405
B59975C 160A 70
B59975C0160A070-ND
B59975C160A70
B59975C160A70-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Detaljeret beskrivelse Ceramic PTC Resettable Fuse 20V 550mA Ih Through Hole Radial, Disc Nuværende - tur (it) 1.1A
Nuværende - Max 3A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 550mA