B78108S1682K009
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B78108S1682K009
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.8UH 670MA 510 MOHM
Dataark: B78108S1682K009.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B78108S1682K009
Varenummer B78108S1682K009 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 6.8UH 670MA 510 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 755704 pcs Datablad B78108S1682K009.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Afskærmning Unshielded Serie BC
Vurderinger - Q @ Freq 65 @ 7.96MHz
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne B78108S1682K 9
B78108S1682K 9
B78108S1682K9
B78108S1682K9-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.96MHz selvinduktion 6.8µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 75MHz
Detaljeret beskrivelse 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 670mA 510 mOhm Max Axial DC-modstand (DCR) 510 mOhm Max
Nuværende vurdering 670mA Nuværende - Mætning -